Úno 132019
Hedvábné černé mýdlo

Porozhlédla jsem se nedávno konečně pořádně po úžasném e-shopu nature-store.cz, kde jsem našla úplně nové, skvělé suroviny na použití v mýdle. Mimo jiné jsem se rozhodla vyzkoušet humánní hedvábí (hedvábí je získáno z kokonu, který už byl opuštěn svým obyvatelem). Hedvábí rozpuštěné v hydroxidu propůjčuje mýdlu zvláštní „hebkost“ při použití. Myslela jsem, že hedvábí v mýdle vlastnosti moc nezmění a že je to spíše jen taková přísada, aby to dobře znělo. Ale mýdlo s hedvábím je poznat. Je mnohem příjemnější.

Pro první oťukání s hedvábím jsem zvolila kombinaci esenciálních olejů inspirovaných mýdlem Zdeničky (Přímo od včelařky). Její kombinace rozmarýnu, levandule a oleje litsea cubeba je naprosto dokonalá. Byla jsem zvědavá, jestli dokážu mixnout něco podobného. Mé mýdlo voní nádherně (zatím nejlépe ze všech dosud vyrobených mýdel), ale na Zdeniččin Plamen to stále ještě nemá:)

Mýdlo „Černé hedvábí“: olivový olej, světlicový olej, kokosový olej, palmový olej, ricinový olej, humánní hedvábí, sušený jogurt, aktivní uhlí, oxid a mica, esenciální oleje: levandule, rozmarýn a litsea cubeba


Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *