Úno 202019
Malý princ & cosmic waves

Chtěla jsem zopakovat pokus s technikou cosmic waves. Na tuto techniku musí mít mýdlová hmota přesně specifickou konzistenci. Stopa nesmí být moc hustá, ale ani moc řídká. A teď to vychytejte! Při prvním nesmělém pokusu se mi povedla stopa příliš řídká, ruce se mi nervozitou klepaly jako osika a barvy ve hmotě se příliš promíchaly jedna s druhou. Mýdlo nebylo rozhodně špatné, ale vzor nebyl příliš výrazný. Rozhodně jsem ale tuto půvabnou techniku nechtěla vzdát po pár neúspěších (částečných neúspěších?). Tak jsem to zkusila a rozhodla se, že teď budu mýdla vyrábět v klidu (= že se nebudu stresovat s tím, že se mi něco zrovna nedaří). S uklidněním zákonitě přišlo i to, že jsem neměla potřebu něco uspěchávat a počkala jsem si na „ten“ správný moment, kdy má hmota konzistenci, která unese vzor, ale dá se pohodlně lít (barvy se střídají, takže se hmota nalévá na mnohokrát, proto musí vydržet dlouho tekutější).

Recept na mýdlo je variací na dokonalé mýdlo dle receptu Swirl všeho druhu od Zdenky Růžičkové (mýdlařka – Přímo od včelařky). Pro ty, kdo chtějí propadnout závislosti na výrobě mýdel, začněte na tomto blogu. Vážně.

Při krájení jsem byla přímo nadšená. Mýdlo navíc provonělo po krájení celý pokoj. Ačkoliv vůně o něco vždy vybledne (v případě esenciálních olejů to tak prostě je), pořád voní moc hezky a ještě lépe vypadá.

Za nápad na jméno děkuji Daisy Mallovie z facebookové skupiny Výroba přírodní kosmetiky a rostlinných mýdel:)


Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *