Úno 202019
Ovesné mýdlo & kopřivový prášekPrvní mýdlo z řady mýdel „návrat k jednoduchosti“. Po celé sérii snahy o nějaké zdobené mýdlo jsem měla zase jednou náladu na něco zcela jednoduchého a přírodně-přírodního. V tomto mýdle dominuje hlavně pohoda, se kterou jsem mýdlo vyráběla. Nepřítomnost nových a nevyzpytatelných esenciálních či vonných olejů a složení obohacené o skvělé přídavky způsobily to, že mě výroba tohoto mýdla doslova nadchla. Mýdlo je velmi velmi jemně ovoněno úžasným pomerančovým esenciálním olejem 7x destilovaným (nature-store.cz). I přes velmi nízkou dávku tohoto esenciálního oleje a i přesto, že se jedná o citrus (citrusy jsou profláklé tím, že jejich vůně z mýdla velmi rychle zmizí) si mýdlo zatím zachovalo jemný „hint“ pomeranče. Mýdlo je při použití hebké, hedvábné, jemné, úžasné. Při namydlení se tvoří jemná, krémovitá pěna. Tohle mýdlo je vážně radost používat.

Dnes uvidíte v akci koloidní oves (velmi jemně mletý prášek z ovesných vloček, který je výborný na pleť), naprosto nepřekonatelné humánní hedvábí, bílý jíl (kaolin) a kopřivový prášek. Černá linka mezi barevnými vrstvami je tvořena aktivním černým uhlím.

„Ovesné mýdlo s kopřivou“: olivový olej, bio kokosový olej virgin, světlicový olej, bio kakaové máslo, palmový olej, ricinový olej, koloidní oves, hedvábí, kaolin, kopřivový prášek, aktivní uhlí, esenciální olej: sladký pomeranč.


Write a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *